Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza
w Chrzanowie  

I Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Odsłony: 1302

27 listopada 2015 r. odbył się, zorganizowany przez naszą szkołę, finał I Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 2 – 6 ze szkół naszej gminy. Miał on m.in. na celu rozwijanie zainteresowań literaturą, popularyzację czytelnictwa    i integrację środowisk lokalnych. Obejmował dwie kategorie wiekowe. Uczniowie klas 2 i 3 czytali fragmenty „Karolci” Marii Krüger, a uczniowie klas 4- 6 zmierzyli się z fragmentami „Szatana z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

 

 

Konkurs przeprowadzono w trzech etapach. Pierwszy to eliminacje szkolne, podczas których wyłoniono po czterech reprezentantów każdej grupy wiekowej. Zakwalifikowani uczniowie 19 listopada 2015 r. wzięli udział w eliminacjach międzyszkolnych. Komisja konkursowa wyłoniła 26 finalistów, po 13 z każdej grupy wiekowej, którzy zaprezentowali się podczas finału.

Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, a jury w składzie: Janina Onyszkiewicz- pracownik Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, Renata Sikora – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie oraz Agnieszka Łyszczarz – logopeda przyznało w każdej kategorii wiekowej I, II, III miejsce oraz po trzy wyróżnienia.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

 

A oto lista nagrodzonych.

Klasy 2- 3

I miejsce- Wiktor Paczyński- SP 1

II miejsce – Aleksandra Rembiecha- SP 3

III miejsce – Natalia Pawlik – SP Balin

Wyróżnienia: Karolina Rabska- SP 1

                       Iga Modrzejewska – SP 8

                       Nikodem Kawka – SP 5

Klasy 4- 6

I miejsce – Szymon Borówka – SP Płaza

II miejsce – Zuzanna Pytlowska – SP 8

III miejsce – Katarzyna Starzycka – SP 6

Wyróżnienia : Julia Krzemień – SP 1

                       Emilia Tobiasz – SP 1

                       Martyna Siewniak – SP Balin

Konkurs przygotowały Panie: Anna Mrowiec, Agnieszka Chmielowska- Litwa, Beata Dudek, Iwona Drabiec.