Już pływam

Kolejna edycja projektu „Już pływam”

Gmina Chrzanów po raz kolejny bierze udział w małopolskim projekcie pn. „Już pływam” realizowanym w ramach zadania pn.” Zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży”.

Projekt nauki pływania skierowany jest do uczniów klas I - VI szkół podstawowych nie potrafiących pływać.

Doboru uczestników dokonali dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie.

Łącznie   do udziału w projekcie „ Już Pływam” zgłoszono 210 uczniów  ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Chrzanów tj. SP1, SP5, SP6, SP Luszowice, ZS1, ZS2, ZS3 ,ZS w Płazie podzielonych na 14 grup 15 osobowych.

Celem projektu „Już Pływam” jest przede wszystkim nabycie podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych, a także zachęcanie do aktywnych form spędzania wolnego czasu w celu m.in. zapobiegania patologiom społecznym.

Nauka pływania odbywa się od 11 kwietnia 2016 r. do 17 czerwca 2016 r. na chrzanowskiej pływalni „Cabańska Fala”. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów-trenerów uczniowie nabywają umiejętności pływackich. Kurs obejmuje 18 godzin lekcyjnych  nauki pływania. Z uwagi na odległość jaka jest pomiędzy szkołami a krytą pływalnią dla uczniów biorących udział w programie zapewniony jest dowóz na basen. Uczniowie mają również zagwarantowaną opiekę nauczycieli podczas dowozu dzieci  na i z basenu.

Ogólny koszt projektu „Już pływam” wynosi 56 295,00 zł  z czego Województwo Małopolskie przekazało Gminie Chrzanów pomoc finansową w wysokości 27 600,00 zł, środki finansowe w kwocie 10 500,00 zł  pochodzą z wpłat rodziców, pozostałe środki finansowe tj. 18 195,00 zł pochodzą ze środków własnych Gminy.