"Czytać każdy może..." happening czytelniczy 2016

W naszej szkole realizowany był projekt czytelniczy pod hasłem „Czytać każdy może…”Uczniowie zaangażowali się w różnorodne przedsięwzięcia. Chętnie brali udział w konkursach i akcjach czytelniczych. W ramach projektu odbyły się warsztaty czytelnicze, plastyczne i teatralne. W tym roku wszystkie działania skupiały się wokół baśni. Uczestnicy warsztatów teatralnych przygotowali przedstawienie współczesnej baśni o Czerwonym Kapturku, pozostali uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania Baśni oraz w konkursie plastycznym na ilustrację do wybranego utworu znanego baśniopisarza.

Podsumowaniem projektu był happening „W krainie baśni” zorganizowany na chrzanowskim rynku przez panie: Annę Mrowiec, Agnieszkę Chmielowska - Litwa, Katarzynę Tęczar.
19 maja 2016 r. uczniowie klas 1-4 oraz klasa 6 a przebrani w baśniowe postacie w barwnym korowodzie przeszli na chrzanowski rynek. Tam obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci z klasy 2 d i 3 a , którego reżyserami były panie: Donata Kasprzyk, Małgorzata Nawalaniec. Następnie Dyrektor Szkoły, Małgorzata Dziuba oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, pani Beata Drabiec rozdały nagrody zwycięzcom konkursów.
Uczestnicy, działającego prężnie w naszej szkole, koła humanistycznego „Maska” rozdawali przechodniom, przygotowane przez nich zakładki do książek z aforyzmami o czytaniu. Wykonane przez nich transparenty zachęcały mieszkańców Chrzanowa do częstego sięgania po słowo pisane.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie.