Spotkanie z czarnoksiężnikiem z krainy Oz w Teatrze

Spotkanie z czarnoksiężnikiem z krainy Oz w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dnia 4 kwietnia uczniowie klas 4.,5. i 6. mieli okazję obejrzeć niezwykle ciekawe przedstawienie w jednym z najpiękniejszych teatrów w Polsce.

„Czarnoksiężnik z krainy z Oz” to jedna z najsłynniejszych książek dla dzieci, której adaptację teatralną przygotował wybitny reżyser Jarosław Kilian.  Muzykę do przedstawienia napisał słynny kompozytor i wokalista Grzegorz Turnau. Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie Oz, porównywana z największymi hitami współczesnej literatury fantasy bawiła zarówno uczniów i opiekunów.

Scena mieniła się kolorami, wypełniała muzyką i tańcem, tworząc porywające widowisko złożone ze słów, obrazów i gestów. Wszyscy kołysaliśmy się do taktu, włączając do śpiewanych refrenów. Zakładaliśmy  na nos przyciemnione okulary, aby jeszcze głębiej doświadczyć zaczarowanej rzeczywistości. Piękne dekoracje, zabawne i pomysłowe kostiumy, niezwykłe rozwiązania ruchu scenicznego postaci wzbudzały zachwyt i zapierały dech w piersiach.

Dodatkowym atutem tego spotkania ze sztuką były piękne wnętrza teatru widziane przez niektórych po raz pierwszy

Był to już kolejny wyjazd w ramach edukacji kulturalnej organizowany przez szkołę. Jesienią zainteresowani uczniowie odwiedzili Międzynarodowe Targi Ksiażki.