Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza
w Chrzanowie  

Wymiana ze szkołą w Niemczech 2018

Odsłony: 982
Od dnia 18 września  do 25 września 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie oraz gościnnie 5 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w wymianie szkolnej z miejscowością Wolfhagen w Niemczech (Hesja). Wymiana została zorganizowana po raz czwarty, szkoła partnerska to Wilhelm - Filchner - Schule.
Podczas wymiany uczniowie zwiedzili Hamburg, Kassel, Bad Emstal oraz spacerowali nad jeziorem Edersee, gdzie korzystali też z toru saneczkowego.
Oprócz tego pracowali wspólnie nad różnymi artystycznymi projektami. Bardzo ciekawym punktem programu było polsko-niemiecko-francuskie spotkanie, które przebiegało pod hasłem "Pokój w Europie". Uczniowie z w/w trzech krajów spędzili ze sobą weekend. Bawili się wspólnie na dyskotece, sadzili pamiątkowe drzewo (zarówno Polacy jak i Francuzi dostali takie samo, do wsadzenia obok budynku szkoły , niestety nasze dojedzie później, bo nie mogliśmy go zabrać do samolotu;)) oraz zwiedzali cmentarz poległych w Bad Emstal, gdzie na koniec odmówili w trzech językach "Ojcze nasz"., Delegację z Francji pożegnaliśmy w niedzielę, wspólnym śniadaniem.
Wymiana była cudowną przygodą i na pewno pozostanie długo w pamięci. Oprócz szlifowania znajomości języka uczniom wpajano, że pokój w Europie i obalenie różnych stereotypów zależy od nich.
Czekamy na rewizytę uczniów z Niemiec, przylecą w maju.;)
 
Prezentacja do pobrania tutaj