Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza
w Chrzanowie  

Akademie i uroczystości

Akademie i uroczystości

 
"Uczenie innych jest dziełem serca..."
 
W poniedziałek 15 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Panią Danutę Kielar, Panią Ewę Kozak oraz Panią Joannę Onyszkiewicz. Akademię swoim głosem uświetnił zespół "Fanaberia" pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nawalaniec oraz Donaty Kasprzyk oraz zespół "PRYMKA" pod kierunkiem Pani Izabeli Gębickiej. Zatańczyły również siostry Kozak przygotowane przez Panią Annę Zielonkę.
Podczas uroczystości uczniowie dziękowali nauczycielom za ich całoroczny trud. 
Podziękowania i najserdeczniejsze życzenia złożyła także Pani Dyrektor Bogumiła Boho przyznając wielu nauczycielom oraz pracownikom obsługi Nagrodę Dyrektora Szkoły. 
Dwóch nauczycieli otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Chrzanowa, są to Pan Rafał Bugajski oraz Pan Stanisław Malczewski.
Gratulujemy!
Wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom obsługi życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.
 
Czytaj więcej: Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

13 października w sali gimnastycznej przy ulicy Borelowskiego 1 odbyła się szkolna akademia z okazji Dnia Nauczyciela pod hasłem " Jesienny koncert życzeń".
Były przemówienia: pana wiceburmistrza Tadeusza Kołacza, pani dyrektor Małgorzaty Dziuby i przedstawiciela Rady Rodziców pana Ignacego Chabiniaka.


"Nauko! Ty tu mieszkasz, tu masz przewodników,
Którzy potrafią dotrzeć do serc i młodych umysłów.
Wdzięczni jesteśmy im za to,
Że przekazują siłę i słoneczność własną,
Aż z onych blasków, rozpierzchłych w przestrzeni,
Nowa jutrzenka ludzkość opromieni."

 

Czytaj więcej: Święto Nauczyciela 2017

 

Dziękujemy....Przepraszamy....

 

14 października 2016 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.  Uczniowie zebrani na sali gimnastycznej mieli okazję przypomnieć sobie prawdy życiowe przekazywane przez  Małego Księcia i Lisa z książki A. Saint -Exupery. Wesołe piosenki o nauczycielach i ich święcie dopełniły reszty. Sambę zaśpiewaną i odtańczoną przez dziewczyny z zespoły Jedynki przygotowała pani Izabela Gębicka. W trakcie uroczystości zaproszeni goście tj. przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i prezes chrzanowskiego oddziału PTTK złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Dyrektor szkoły p. mgr Małgorzata Dziuba wręczyła także listy gratulacyjne dla nauczycieli oraz pracowników obsługi szkoły.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 3b, 4c i 1b wraz z paniami Joanną Słowik, Agnieszką Rabską, Justyną Gajdzik i Martą Czarnasiak. Dekoracje zostały przygotowane przez panią Renatę Jaśko, a nad akustyką czuwał pan Daniel Pytlik.

 

Rok szkolny 2016/2017 już rozpoczęty!

 

,,Jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i... WAKACJE!...:)))

 

O godzinie 9:00 w naszej szkole zabrzmiał po raz pierwszy po wakacjach dzwonek szkolny rozpoczynający Nowy Rok Szkolny. Klasy 5 wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Katarzyną Tęczar, Jolantą Stanowską, Beatą Szymańską i Marią Zadęcką przygotowały uroczystą akademię dla klas pierwszych i drugich. Najmłodsi uczniowie z klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły.

Dla klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych pierwszy dzwonek zabrzmiał po godzinie 10:00. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło także wspomnień o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na koniec w radosny nastrój wprowadził wszystkich utwór kabaretu Otto pt. "Wakacje".

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyło wielu zaproszonych gości. Występ przygotowały głównie klasy II d i III a pod kierunkiem wychowawczyń Donaty Kasprzyk i Małgorzaty Nawalaniec. Wystąpili w nim również uczniowie z klasy VI b przygotowani przez panią Renatę Jaśko, (która przygotowała także scenografię) i zespół "Jedynki" prowadzony przez panią Izabelę Gębicką. Nad stroną muzyczną czuwali pani Marta Czarnasiak i pan Daniel Pytlik. Mali artyści przedstawili szkolną rzeczywistość na wesoło i zebrali duże brawa. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia pracownikom szkoły i wręczyli kwiaty.

Galeria zdjęć

 

Witaj Maj, 3 Maj!


Happening z okazji Majowego Święta Konstytucji


 

30 kwietnia kilkuset uczniów naszej szkoły przeszło ulicami miasta budząc ogólne zainteresowanie przechodniów i kierowców. Biało - czerwony  pochód udał się na rynek, gdzie przypomniał mieszkańcom o zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie  odśpiewali "Witaj Majowa Jutrzenko" a znane postacie z ówczesnej  epoki odczytały tekst Konstytucji 3 Maja.

W happeningu wzięli udział zaproszeni goście, między innymi burmistrz Chrzanowa

9 grudnia odbyła się w naszej szkole IV Biesiada Poetycka "Urodziny u Poety" Oto zdjęcia z tego wydarzenia.

Tekst zaczerpnięty ze strony MBP w Chrzanowie:

W środowe popołudnie, 19 listopada 2014, grupa nieformalna "Wierni tradycji"  wspierana przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z partnerami: SP nr 1 w Chrzanowie oraz MBP w Chrzanowie zorganizowała podsumowanie projektu "Wolność kocham i rozumiem", dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie. W programie znalazł się wyjątkowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie oraz słuchaczy UTW w Chrzanowie, wyjątkowy ponieważ teksty dotyczące wolności, niepodległości i patriotyzmu napisali uczestnicy wielopokoleniowych warsztatów literackich. Piękne pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu chóru UTW oraz chóru szkolnego, stworzyły wzruszający klimat, który sprawił, że wieczór ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Zostały wręczone nagrody dla osób uczestniczących w konkursach: plastycznym i literackim. Tytuł projektu został zapożyczony z piosenki Chłopców z Placu Broni, którą wykonał zespół EDER, w składzie: Maciek Nowak, Kacper Matusiak, Paweł Zając i Kuba Prusakiewicz. Było również wspólne śpiewanie oraz wystawa prac plastycznych.