Wycieczka do Warszawy klas VI 2016

W dniach 23 maja do 25 maja 2016 roku uczniowie klas 6 wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której program był bardzo atrakcyjny. W poniedziałek przed południem rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Żydowskiego, w którym zapoznali się z historią narodu, poznali wierzenia oraz  losy w czasie II  wojny światowej. Następnie odwiedzili Cmentarz Powązkowski, na którym wysłuchali interesujących opowieści przewodnika o bohaterach Szarych Szeregów i zasłużonych ludziach dla naszej ojczyzny. Największą atrakcją tego dnia było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczestnicy wycieczki mieli szansę poczuć się jak kibice, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzili szatnie i podziwiali stroje piłkarzy.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w Królewskich Łazienkach. Na wszystkich wrażenie wywarł Teatr na Wyspie, Pałac na Wodzie oraz wizyta w pałacu Myślewickim, w którym uczniowie podziwiali wspaniałe eksponaty. Po długim spacerze parkiem, udali się na zwiedzanie Starego Miasta. W czasie spaceru oglądali i słuchali historii o najciekawszych miejscach: Zamku Królewskim, Kolumnie Zygmunta III Wazy zabytkowych kamieniczkach. Idąc Krakowskim Przedmieściem mogli podziwiać Pałac Prezydencki i kościół pw. Św. Krzyża, gdzie zobaczyli miejsce z wmurowaną urną z sercem Fryderyka Chopina. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pani przewodnik zapoznała dzieci również z historią barbakanu oraz Pomnikiem Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.

Ostatni dzień pobytu w stolicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie mogli podziwiać czołgi, wyrzutnie rakietowe, samochody wojskowe. Następnie wyjechali na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwiali panoramę Warszawy z wysokości 114 metrów. W dalszą drogę ruszyli do Wilanowa- ulubionej letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Chodząc po wilanowskim parku, mogli podziwiać ogrody w różnych stylach: dwupoziomowy ogród barokowy, neorenesansowy ogródek różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński. Z Wilanowa, metrem, pojechali do Centrum Nauki Kopernik, w którym poprzez zabawę przeprowadzali liczne doświadczenia na interaktywnych wystawach.

W trakcie pobytu w Warszawie towarzyszyła nam wspaniała pani przewodnik, która przybliżyła wszystkim historię miasta, zabytków architektury i sztuki. W czasie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały panie: Renata Jaśko, Anna Mrowiec, Agnieszka Chmielowska- Litwa, Małgorzata Nawalaniec.