Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza
w Chrzanowie  

Akademie i uroczystości

Odsłony: 1497

13 października w sali gimnastycznej przy ulicy Borelowskiego 1 odbyła się szkolna akademia z okazji Dnia Nauczyciela pod hasłem " Jesienny koncert życzeń".
Były przemówienia: pana wiceburmistrza Tadeusza Kołacza, pani dyrektor Małgorzaty Dziuby i przedstawiciela Rady Rodziców pana Ignacego Chabiniaka.


"Nauko! Ty tu mieszkasz, tu masz przewodników,
Którzy potrafią dotrzeć do serc i młodych umysłów.
Wdzięczni jesteśmy im za to,
Że przekazują siłę i słoneczność własną,
Aż z onych blasków, rozpierzchłych w przestrzeni,
Nowa jutrzenka ludzkość opromieni."

 

 


Po krótkim montażu poetycko- muzycznym nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi otrzymali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Dziuby nagrody, listy gratulacyjne.
"Gorąco gratulujemy wszystkim nagrodzonym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi." - te słowa zamknęły oficjalną część uroczystości. I rozpoczął się "Jesienny koncert życzeń".Uczniowie- konferansjerzy w regionalnych strojach krakowskich przeprowadzili koncert życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Życzenia: zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i tych nietuzinkowych( jedynych w swoim rodzaju), czyli wielkiego kosza kwiatów z bijących w głębi czerwonym serduszkiem, anielskich uczniów, najpiękniejszych chwil życia, które mają trwać wiecznie, przeplatane były: koncertem skrzypcowym, piosenkami w wykonaniu uczennic kl. II d i II c gimnazjum i zespołu muzycznego "Fanaberia" oraz układami tanecznymi grup tanecznych "Axel Show" i "Axel Bang".Program artystyczny przygotowali uczniowie klas: III d, II d, II c gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Potoczek, oprawę muzyczną przygotowały panie: Magdalena Plewińska- Przebinda , Małgorzata Nawalaniec i Donata Kasprzyk, a oprawą taneczną zajęła się pani Anna Zielonka. Wspaniała współpraca uczniów i nauczycieli.


Autor: Joanna Potoczek