Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza
w Chrzanowie  

"Radosna szkoła z babcią i dziadkiem"- wyjazd wakacyjny 2015

Odsłony: 1450

W dniach od 3.07.2015r do 8.07.2015r grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie wraz z kilkunastoma studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku wypoczywała w Ośrodku PTSM „Granit” w Wiśle Malince. Wyjazd był jednym z działań podjętych w ramach projektu „Radosna szkoła z babcią i dziadkiem”. Celem projektu, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, była międzypokoleniowa aktywizacja społeczności seniorów i dzieci oraz kreowanie postaw tolerancji i wzmacnianie wartości płynących z doświadczeń życiowych seniorów.

 

            Wyjazd obfitował w liczne i ciekawe wycieczki turystyczno – krajoznawcze, zajęcia ruchowe, gry i zabawy sportowe, wspólne biesiadowanie przy ogniskach. Dodatkowo „wyjazdowe rodzinki” (senior oraz dwoje dzieci) miały okazję na większe poznanie i zaprzyjaźnienie się podczas przygotowywania wspólnych posiłków, spacerów, rozmów, udziału w konkursach rodzinkowych.

Całodzienne zaangażowanie w projekt obydwu grup: seniorów i dzieci zaowocowało ciepłymi i serdecznymi relacjami. Nawiązane podczas wakacji kontakty będą kontynuowane w trakcie roku szkolnego w postaci pracy wolontariackiej seniorów mającej na celu opiekę nad dziećmi wymagającymi wsparcia i pomocy „przyszywanej babci/dziadka” w sytuacjach codziennych, życiowych.

Kolejnym etapem projektu będzie udział uczniów oraz zaprzyjaźnionych studentów Trzeciego Wieku w Profilaktycznym Rajdzie Rodzinnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1  z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, który odbędzie się w ostatnią sobotę września oraz wspólną kolacją uczestników wyjazdu i ich rodzin.

Wszyscy uczestnicy tego niezapomnianego wyjazdu mają nadzieję na równie wspaniały wyjazd w przyszłe wakacje.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU DO WISŁY